Nová expozice na olomoucké je umístěna v 1. patře, v gotické chodbě podél obřadní síně. Tato prostora byla využita jen okrajově a přestože se jedná o exkluzivní interiér s klenutým stropem, byla využita pouze pro nástěnky obsahující letitou fotodokumentaci z obřadů.

V chodbě jsme navrhli umístit expozici „Olomouc v proměnách času“. Její jádro tvoří 10 věrných kopií historických listin, které díky unikátní technologii výroby splňují nejpřísnější nároky na vizuální věrnost, lze je však bez problémů umístit do veřejně přístupných prostor.

 

 

Jednotlivé listiny jsou vystaveny v 7 volně stojících vitrínách pod okny, každá je pak doplněna stručným popisem včetně obrazových detailů, které jsou prezentovány na 7 samostatných textových panelech umístěných mezi okny.

Vitríny s dokumenty doplňuje textová a obrazová část umístěná na protější stěně chodby. Textová část výstavy, prezentována na 4 samostatných panelech, přibližuje urbanistický, historických a umělecký vývoj Olomouce, jako hlavního města Moravy.

Obrazová část je výhradně postavena na dobové ikonografii – historických plánech, kresbách a malbách, které jsou reprodukovány podle originálů uložených v muzeích a archivech. Všechny čtyři panely jsou rozlišeny barvou charakteristickou pro dané architektonické období.

 

 


MOBILIÁŘ

· 7 skleněných vitrín typu Mucha (v. 90 cm, š. 100 cm, hl. 60 cm) pro umístění replik historických listin (umístěno před okny).

· 7 plexisklových panelů s potiskem (v. 200 cm, š. 70 cm) pro popis listin (umístěno mezi okny na pilířích).

· 4 plexisklové panely s potiskem (v. 200 cm, š. 100 cm) pro popis historie města a ikonografie (umístěno naproti okenní zdi).

· 17 ks rámovaných a paspartovaných faksimilií vedut, obrazů, grafik, plánů a (zavěšeno naproti okenní zdi).