O nás

Ve Trinity-art nabízíme komplexní řešení digitalizace sbírek, archiválií a dalších předmětů kulturního dědictví. Mnohaleté zkušenosti a moderní technické zázemí nám umožňují zajistit celý digitalizační proces s nejvyššími požadovanými standarty. Z digitalizovaných předloh tvoříme ve spolupráci s restaurátory a konzervátory perfektní umělecké reprodukce – faksimile, které svou věrohodností nahrazují originály pro výstavní expozice. Pro expozice navrhujeme a realizujeme také výstavní design.   

Dokážeme digitalizovat širokou škálu sbírkových předmětů od středověkých rukopisů, mincí a velkoformátových historických map po novodobé sbírky. Součástí digitalizačního centra je také fotoateliér, umožňující zpracovávat i hmotné artefakty. V portfoliu vytvořených faksimilií máme reprodukce vedut, historických map a plánů, grafik a grafických listů, notových partitur, rukopisů a knižních vazeb, rodokmenů, trojrozměrných modelů hradů a měst a umělecké reprodukce obrazů ve formátu 1:1 včetně restaurátorských laků a rámování. Navrhli jsme design a realizovali desítky expozic v interiérech muzeí a galerií, radnic, hradů a zámků, či na náměstích a jiných otevřených prostranstvích. 

Profesionálně připravujeme a zpracováváme publikace. Činnost zahrnuje grafický design, fotografické práce, sazba, zlom, úpravy a barevné korekce fotografií, skenování, technická redakce, předtisková příprava a kontrola dat. V případě zájmu klienta zajistíme překlady, redakční a editorské práce včetně dalších návazných administrativních a organizačních kroků, které předcházejí samotnému zpracování, výrobě a dodání publikací. 

Digitalizační pracoviště v prostorách olomouckého vlastivědného muzea
Scan Master s protokolem o vhodnosti pro kartometrické skenování
Widetek pro digitalizaci mincí a jiných předmětů
Fotoateliér v prostorách Vlastivědného muzea Olomouc
Zobrazení inaugurace Františka Josefa I.

Instalace faksimile obrazu zobrazující inauguraci Františka Josefa I. před tiskovou konferencí na olomoucké radnici.

Faksimilia na zámku v Čechách pod Kosířem
Práce v dílně

Příprava obrazu.

Práce v dílně

Napínání plátna.

Výjezd z tiskárny
Výstava Uničovský zlatý poklad
Vstup do firmy
Malá ukázka

Při návštěvě naší firmy se můžete podívat na malou ukázku naší práce.


STUDIO TRINITY, s.r.o.
Řepčínská 239/101
779 00  Olomouc - Řepčín
tel.: +420 587 406 106
mob.: +420 777 107 394

info@trinity-art.cz

© STUDIO TRINITY 2017